By Currie's Market

Zucchini ($3/1.5lbs)

Zucchini ($3/1.5lbs)

Regular price $3 Unit price  per 

Zucchini is a delicious way to eat something green! It is not only versatile and tasty, it offers a ton of health benefits.

Here's the scoop:

  • Zucchini is high in so many vitamins and full of so many nutrients we can't even list them all
  • It also may help reduce blood sugar levels according to some studies due to its high fiber content